خانه / اخبار / جوانان / پسر ۱۱ ساله بریتانیایی پس از امتحان کردن تِرند خطرناک تیک تاک، جان خود را از دست داد

پسر ۱۱ ساله بریتانیایی پس از امتحان کردن تِرند خطرناک تیک تاک، جان خود را از دست داد

پسر ۱۱ ساله بریتانیایی هفته گذشته پس از شرکت در یک تِرند خطرناک جان باخت. خانواده او به رسانه های محلی گفتند تامی لی گریسی بیلینگتون، روز شنبه پس از شرکت در آنچه کاربران تیک تاک آن را «کرومینگ» می نامند، دچار ایست قلبی شد.
کرومینگ که به آن «هافینگ» نیز می گویند، عمل استنشاق و بو کردن مواد شیمیایی خانگی مانند پاک کننده لاک ناخن، اسپری مو، دئودورانت یا مارکرهای دائمی است.
به گزارش ارتباط تک، کرومینگ اخیراً به لطف برنامه های رسانه های اجتماعی از جمله تیک تاک مورد توجه قرار گرفته اما فعالیت جدیدی برای نوجوانان نیست. به عنوان مثال، یک گزارش ایالات متحده تخمین زده است که ۶۸۴ هزار نوجوان در سال ۲۰۱۵ درگیر بو کردن مواد شیمیایی بودند.

به گفته مرکز اعتیاد و سلامت روان آمریکا، اکثر افرادی که از حلال ها و آئروسل ها به این روش استفاده می کنند بین ۱۰ تا ۱۶ سال سن دارند. مراکز اعتیاد آمریکا هشدار داد که این اقدام می‌تواند منجر به سرگیجه، استفراغ و حتی نارسایی قلبی و آسیب مغزی شود.
مرگ پسر بریتانیایی دومین موردی است که در چند سال اخیر خبرساز شده است. بر اساس گزارش ها، در سال ۲۰۲۳، یک نوجوان ۱۳ ساله استرالیایی نیز پس از استنشاق مواد شیمیایی دئودورانت جان خود را از دست داد.

انتهای پیام/

درباره ی editor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیکس سافت